< 2019 >
November
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October
October
October
October
1
2
  • Virus/Love
    18:00 -20:00
    November 2, 2019

    Christina Nilssons gata, 411 04 Göteborg

    Christina Nilssons gata, 411 04 Göteborg

    GöteborgsOperans Danskompani – Virus/Love

3
4
5
6
  • Feardom
    19:00 -20:00
    November 6, 2019

    Nyhems Plan 1, 311 35 Falkenberg

    Nyhems Plan 1, 311 35 Falkenberg

    Camilla Ekelöf – Feardom

  • Feardom
    19:00 -20:00
    November 6, 2019

    Nyhems Plan 1, 311 35 Falkenberg

    Nyhems Plan 1, 311 35 Falkenberg

    Camilla Ekelöf – Feardom

7
8
  • Mörker & Natur
    18:00 -22:00
    November 8, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Naja Lee Jensen – Mörker & Natur

    Fredag 8 november 18.00 / 20.30
    Lördag 9 november 15.30 / 18.00 / 20.30
    Söndag 10 november 15.30 / 18.00

    Endast 10 personer per föreställning

  • Mörker & Natur
    18:00 -22:00
    November 8, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Naja Lee Jensen – Mörker & Natur

    Fredag 8 november 18.00 / 20.30
    Lördag 9 november 15.30 / 18.00 / 20.30
    Söndag 10 november 15.30 / 18.00

    Endast 10 personer per föreställning

9
  • Mörker & Natur
    15:30 -22:00
    November 9, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Naja Lee Jensen – Mörker & Natur

    Fredag 8 november 18.00 / 20.30
    Lördag 9 november 15.30 / 18.00 / 20.30
    Söndag 10 november 15.30 / 18.00

    Endast 10 personer per föreställning

  • Mörker & Natur
    15:30 -22:00
    November 9, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Naja Lee Jensen – Mörker & Natur

    Fredag 8 november 18.00 / 20.30
    Lördag 9 november 15.30 / 18.00 / 20.30
    Söndag 10 november 15.30 / 18.00

    Endast 10 personer per föreställning

10
  • Mörker & Natur
    15:30 -19:30
    November 10, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Naja Lee Jensen – Mörker & Natur

    Fredag 8 november 18.00 / 20.30
    Lördag 9 november 15.30 / 18.00 / 20.30
    Söndag 10 november 15.30 / 18.00

    Endast 10 personer per föreställning

  • Virus/Love
    18:00 -20:00
    November 10, 2019

    Christina Nilssons gata, 411 04 Göteborg

    Christina Nilssons gata, 411 04 Göteborg

    GöteborgsOperans Danskompani – Virus/Love

11
12
  • 100 ÅR
    11:00 -21:00
    November 12, 2019

    Gamlestadsvägen 14, 415 02 Göteborg

    Gamlestadsvägen 14, 415 02 Göteborg

    100 ÅR med Claude Marchant

    Schema:
    kl 11.00: Hyllning vid Claude Marchants grav, Västra kyrkogården. Mötesplats: vid entrén.
    kl 13.15–15.00: Seminarium om Claude Marchant, Göteborgs universitet, Institutionen för kulturvetenskaper, Vera Sandbergs allé 8. Sal Vasa 2.
    kl 19.00: Happening i Claudes anda, Kungsgatan. Mötesplats: vid Ströms.
    Från 20.30 och framåt: Firande på Atalante med open stage och buffé!

13
  • Flottarkärlek
    19:00 -20:00
    November 13, 2019

    Kungsparken 1, 411 36 Göteborg

    Kungsparken 1, 411 36 Göteborg

    Malin Hellqvist Sellén – Flottarkärlek

  • Konflikt
    19:30 -20:30
    November 13, 2019

    Gymnasiegatan 44, 434 50 Kungsbacka

    Gymnasiegatan 44, 434 50 Kungsbacka

    Inxi och Sashdilla – Konflikt

14
  • Virus/Love
    19:00 -21:00
    November 14, 2019

    Christina Nilssons gata, 411 04 Göteborg

    Christina Nilssons gata, 411 04 Göteborg

    GöteborgsOperans Danskompani – Virus/Love

15
16
  • Sunset
    19:00 -20:00
    November 16, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Rachel Tess – Any number of Sunset

17
  • Sunset
    17:00 -18:00
    November 17, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Rachel Tess – Any number of Sunset

18
19
  • Konflikt
    19:00 -20:00
    November 19, 2019

    Allégatan 49, 534 31 Vara

    Allégatan 49, 534 31 Vara

    Inxi och Sashdilla – Konflikt

20
  • IN BLOOM
    19:00 -20:00
    November 20, 2019

    Kungsparken 1, 411 36 Göteborg

    Kungsparken 1, 411 36 Göteborg

    CHUTE LIBRE – IN BLOOM

21
  • The most human
    19:00 -20:00
    November 21, 2019

    Nyhems Plan 1, 311 35 Falkenberg

    Nyhems Plan 1, 311 35 Falkenberg

    Robin Jonsson – The most human

22
23
24
25
26
27
  • Figure a Sea
    19:30 -20:30
    November 27, 2019-November 28, 2019

    Gymnasiegatan 44, 434 50 Kungsbacka

    Gymnasiegatan 44, 434 50 Kungsbacka

    Cullberg – Figure a Sea

28
  • Sonor
    19:00 -20:00
    November 28, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Aloun Marchal – Sonor

29
  • Sonor
    19:00 -20:00
    November 29, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Aloun Marchal – Sonor

30
  • Sonor
    19:00 -20:00
    November 30, 2019

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Övre Husargatan 1, 411 22 Göteborg

    Aloun Marchal – Sonor

December